تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۹:۳۴

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، نمي توان افراد را بابت اعمالي كه طبق قانون جرم نيست مواخذه كرد . هيچ كس را نمي توان بدون سند و مدرك مجرم يا متهم كرد و در واقع اصل بر برائت و آزادي افراد است . حال اگر دليلي براي متهم بودن كسي پيدا شود بايد اين اتهام براي او به وضوح توضيح داده شود . در تعريف تفهيم اتهام به زبان ساده مي توان گفت كه بايد رابطه متهم با جرم بر اساس سند و مدرك به او توضيح داده شود . زمان تفهيم اتهام به متهم در مرحله تحقيقات مقدماتي و قبل از بازجويي است . ويژگي تفهيم اتهام اين است كه به متهم اين فرصت داده مي شود كه با بازپرس پرونده همكاري و از تحفيف در مجازات بهره مند شود . براي مطالعه بيشتر درباره تفهيم اتهام روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/190/تفهيم-اتهام-يعني-چه.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۷:۵۳

يكي از مهمترين حقوق مالي كه به موجب عقد ازدواج به زنان تعلق مي گيرد مهريه است . در واقع به محض انعقاد عقد نكاح ، بايستي به زن پرداخت شود . منتها احكام مهريه در خصوص عقد دائم و عقد موقت اندكي متفاوت است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از تفاوت هاي مهريه عقد موقت و مهريه عقد دائم اين است كه ذكر مهر در عقد موقت يكي از اركان صحت آن است ، اما در عقد دائم اينگونه نيست و زن و مرد مي توانند بعد از عقد نيز مهريه تعيين كنند . بنابراين ، عدم ذكر مهريه در صيغه موجب باطل بودن عقد موقت مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مهريه صيغه بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/172/مهريه-عقد-موقت.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۳۶

پيشرفت تكنولوژي باعث شده است كه افراد به راحتي به اطلاعات يكديگر در فضاي مجازي دسترسي داشته باشند . اين دريافت اطلاعات گاهي باعث مي شود كه برخي با اعمال نسنجيده از اين اطلاعات سوء استفاده كنند . قانون گذار براي اين افراد مجازات تعيين كرده است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازات تغيير و انتشار فيلم و عكس ديگران مشخص شده است . در ماده 17 قانون جرائم رايانه اي مجازات انتشار فيلم و عكس ديگران 91 روز تا 2 سال حبس يا جريمه نقدي از 5 ميليون تا 40 ميليون ريال است . علاوه بر اين مجازات تغيير فيلم و عكس ديگران و انتشار آن نيز شامل همين مجازات است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات تغيير و انتشار فيلم و عكس ديگران روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/186/مجازات-تغيير-و-انتشار-عكس-و-فيلم-خصوصي-.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۵:۲۶

 

در مواردي ممكن است كه طرفين نتوانند در اين جلسه رسيدگي شركت كنند . به همين دليل لازم است كه جلسه دادرسي به عقب افتد تا طرفين بتوانند در دادگاه حضور يابند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، به تعويق انداختن جلسه دادگاه در قانون آيين دادرسي مدني پيش بيني شده است . بر همين اساس موارد عقب انداختن جلسه دادگاه عبارت است از علل مربوط به وكيل ، علل مربوط به طرفين دعوا و نماينده آنها ، درخواست اصحاب دعوا يا يكي از آنها و ساير علل تأخير جلسه . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد به تعويق انداختن جلسه دادگاه و موارد آن بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/158/به-تعويق-انداختن-جلسه-دادگاه-و-موارد-آن.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۲:۴۰

صدور قرار تعليق تعقيب نيازي به تاييد شاكي ندارد . در مدتي كه قرار لغو تعقيب اعمال مي شود مي توان آن را تحت شرايطي لغو كرد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، موارد لغو قرار تعليق تعقيب از قرار زير است :

اولين مورد ، صدور كيفر خواست بابت جرايم مستوجب قصاص است در صورتي كه جرم ارتكاب يافته در دوران تعليق داراي مجازات قصاص مجازات حدي و يا مجازات تعزيري درجه هفت و بالاتر باشد و تعقيب متهم بابت جرم منجر به صدور كيفرخواست شود ، لغو قرار تعليق تعقيب صورت خواهد گرفت .

در صورت عدم رعايت دستورات قضايي ، قرار تعليق تعقيب لغو خواهد شد . هم چنين سومين شرط از شرايط لغو قرار تعليق تعقيب اين است كه سابقه محكوميت كيفري متهم كشف شود . براي مطالعه بيشتر درباره لغو قرار تعليق تعقيب روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/171/لغو-قرار-تعليق-تعقيب-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۵:۵۵

قرار تعليق تعقيب توسط مقام صالح صادر كننده ، صادر خواهد شد و رضايت بزه ديده يا شاكي در آن اثري ندارد . البته با صدور قرار تعليق تعقيب ، محدوديت هايي به متهم بار مي شود كه او بايد آنها را بپذيرد در غير اين صورت ، قرار او لغو خواهد شد . به گزارش سايت آيين دادرسي دينا ، شرايط صدور قرار تعليق تعقيب در ماده 40 و 81 قانون آيين دادرسي كيفر ذكر شده است . در ماده 40 قانون آيين دادرسي كيفري شرايط عمومي صدور قرار تعليق تعقيب آمده است از قبيل عدم داشتن سابقه كيفري و وجود جهات تخفيف در مجازات . در ماده 81 قانون آيين دادرسي كيفري شرايط خاص صدور قرار تعليق تعقيب آمده است . در اين ماده شرايطي از قبيل فقدان سابقه محكوميت كيفري و عدم وجود شاكي و در صورت وجود ، اعلام گذشت آمده است . براي مطالعه بيشتر درباره شرايط عمومي و خاص صادر كردن قرار تعليق تعقيب روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/169/شرايط-قانوني-صدور-قرار-تعليق-تعقيب-.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۴:۴۹

يكي از روش هاي اعتراض به احكامي كه دادگاه صادر مي كند واخواهي است . واخواهي منحصرا نسبت به احكامي كه به صورت غيابي صادر شده اند انجام مي شود و واخواهي نسبت به احكام حضوري قابل طرح نيست . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، براي درخواست واخواهي نسبت به احكام غيابي بايد در مهلت مقرر براي واخواهي اقدام نمود . بر اساس قانون ، مهلت واخواهي براي اشخاص مقيم ايران بيست روز و براي اشخاص مقيم خارج از كشور دو ماه از تاريخ ابلاغ حكم غيابي است . البته واخواهي خارج از مهلت هم در صورت اثبات وجود يكي از جهات عذر موجه امكانپذير مي باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مدت زمان مهلت واخواهي بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/155/مهلت-واخواهي.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۳:۱۹

به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، قولنامه ، نامه يا سندي است كه در آن تعهدي نوشته مي شود تا بين دو طرف امضا كننده ي آن  اعتبار داشته باشد . با توجه به تعريف قولنامه مي توان گفت اين سند ، قراردادي است كه بر اساس ماده 10 قانون مدني معتبر است . هدف از تنظيم قولنامه ايجاد يك تعهد است تا دو طرف قرارداد بدانند كه طرف ديگر به عهد خود براي بسن عقد بيع پاييند مي ماند . در واقع قولنامه به دو طرف اين اطمينان خاطر را مي دهد كه مي توانند اقدامات لازم را براي بستن قرارداد اصلي صورت دهند . قولنامه يك قرارداد معتبر است كه نوع تعهد آن براي آينده است . براي مطالعه بيشتر در خصوص قولنامه روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/166/قولنامه-چيست-و-هدف-از-تنظيم-آن-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۳۷

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، قرار تعليق به معني اين است كه ادامه تعقيب كيفري متهم براي مدت معيني متوقف مي شود . در تعريف قرار تعليق تعقيب بايد گفت كه اين قرار بايد توسط مقامات صالحي كه اجازه اين كار را طبق قانون دارند ، صادر شود . در ماده 81 قانون آيين دادرسي كيفري به قرار تعليق تعقيب اشاره شده است . در اين ماده آمده است كه در جرايم تعزيري درجه شش ، هفت و هشت در صورتي كه شاكي خصوصي وجود نداشته باشد يا بزه ديده موافق باشد و هم چنين با اخد تامين مناسب از متهم مي توان قرار تعليق تعقيب صادر كرد . از شرايط ديگر تعليق تعقيب اين است كه متهم سايقه محكوميت كيفري نداشته باشد . اين قرار براي مدت شش ماه تا 2 سال صادر مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره قرار تعليق تعقيب در  آيين دادرسي كيفري روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/168/قرار-تعليق-تعقيب-در-آيين-دادرسي-كيفري-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۸:۵۵

يكي از روش هاي اعتراض به حكم دادگاه واخواهي است . در قانون آيين دادرسي مدني ، هر زمان كه صحبت از واخواهي مي شود ، اعتراض به حكم غيابي را مي رساند . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، محكوم عليه غايب حق دارد كه نسبت به حكم غيابي اعتراض كند . اين اعتراض واخواهي ناميده مي شود . دادخواست واخواهي در دادگاهي كه حكم غيابي صادر كرده است قابل رسيدگي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه واخواهي چيست و چگونه انجام مي شود بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/153/واخواهي-چيست-و-چگونه-انجام-مي-شود.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]