تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۹:۰۷

يكي از مهمترين مسائلي كه قانونگذار اقدام به بررسي و مشخص كردن آن كرده است ، وظايف ضابط دادگستري است . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا وضايف ضابط دادگستري در جرم مشهود و جرم غير مشهود متفاوت است . وظايف ضابط دادگستري در جرايم مشهود از اين قرار است كه در صورتي كه جرم در حضور ضابط دادگستري رخ دهد يا اينكه قرباني بعد از وقوع جرم شخصي را به عنوان مرتكب معرفي كند يا اينكه اسباب جرم يافت شود و ... ضابط دادگستري مي تواند فورا مداخله كند ولي بايد بلافاصله بعد از آن موضوع را به دادستان اطلاع دهند . اما وظايف ضابط دادگستري در جرايم غير مشهود متفاوت است ضابط در اين جرايم بايد ابتدا بايد بررسي كند جرم رخ داده در حوزه وظايف او هست يا خير و اگر هست رسيدگي به آن را آغاز كند . براي مطالعه بيشتر درباره وظايف ضابط دادگستري روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/132/وظايف-ضابط-دادگستري-در-جرايم-مشهود-و-غير-مشهود.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۱:۰۸

بخش مهمي از تصميماتي كه دادگاهها در پي رسيدگي به دعوا صادر مي كند را قرار مي گويند . يكي از اين قرارها قرارهاي قاطع دعوي هستند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، مطابق قانون آيين دادرسي مدني ، انواع قرارهاي قاطع دعوا را مي توان شامل مواردي همچون قرار سقوط دعوا ، قرار رد دعوا ، قرار عدم استماع دعوا ، قرار ابطال دادخواست ، قرار رد دادخواست و قرار رد درخواست مي باشد . از جمله آثار قرارهاي قاطع دعوا اين است كه قرارهاي قاطع دعوا مشمول قاعده فراغ دادرس مي باشند ، ابطال قرارهاي قاطع دعوا نيز از طريق مطرح نمودن شكايت قانوني نسبت به آنهاست و نمي توانند موضوع دعواي ابطال قرار گيرند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قرارهاي قاطع دعوا و آثار آنهابر روي لينك زير كليك كيند :www.heyvalaw.com/web/articles/view/122/قرارهاي-قاطع-دعوا-،-انواع-و-آثار-آنها.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۹:۰۰

همه افرادي كه لباس نظامي مي پوشند ضابط دادگستري محسوب نمي شوند . ضابط دادگستري توسط قانون مشخص مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، ضابط دادگستري كسي است كه وظيفه كشف و پيدا كردن آثار جرم ، جمع آوري آنها ، شناسايي متهم  انجام اقدامات لازم براي جلوگيري از فرار او و هم چنين انجام تحقيقات مقدماتي را بر عهده دارد . طبق قانون آيين دادرسي ضابطان دادگستري به دو دسته عام  خاص تشكيل مي شود . ضابط دادگستري عام شامل فرماندهان ، افسران و درجه داران نيروي انتظامي جمهوري اسلامي كه آموزش هاي مربوطه را ديده اند مي شود . ضابط دادگستري خاص مقاماتي از قبيل روسا ، معاونان و مأموران زندان نسبت به امور زندانيان ، مأموران وزارت اطلاعات ، مأموران سازمان اطلاعات سپاه ، مأموران نيروي مقاومت بسيج سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي و ساير نيروهاي مسلح در مواردي كه به موجب قانون تمام يا برخي از وظايف ضابطان به آنان محول شود ، هستند . براي مطالعه بيشتر در خصوص ضابط دادگستري روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/129/ضابط-دادگستري-كيست-؟-ضابط-خاص-و-ضابط-عام.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۲:۰۰

 

از جمله آرائي كه توسط مراجع قضايي در راستاي رسيدگي به اختلافات شهروندان صادر مي شود ، قرارها هستند . كه يكي از انواع قرارها ، قرارهاي اعدادي يا مقدماتي هستند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ،  قرار اعدادي يا مقدماتي معمولا در جريان دادرسي و پيش از ختم دادرسي صادر مي شوند و پرونده را براي صدور رأي آماده مي كنند . انواع قرارهاي اعدادي يا مقدماتي مطابق قانون آيين دادرسي مدني شامل قرار تحقيق محلي ، قرار معاينه محل ، قرار كارشناسي ، قرار اتيان سوگند ، قرار تطبيق،  قرار اناطه و  قرار قرينه ( تمهيدي ) و ساده است . از جمله آثار قرارهاي مقدماتي اين است كه مانند احكام داراي توان اثباتي هستند ، مشمول قاعده فراغ دادرس نيستند و از اعتبار امر قضاوت شده نيز برخوردار نيستند و نمي توان به طور مستقل از آنها شكايت كرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد قرارهاي اعدادي يا مقدماتي بر روي لينك زير كليك كنيد :


 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/120/قرارهاي-اِعدادي-يا-مقدماتي-،-انواع-و-آثار-آنها.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۳:۳۸

پيشرفت جوامع و گستردگي روابط افراد و توسعه تكنولوژي باعث شده است تا حوزه مرتبط با جرايم توسعه پيدا كند و منجر به شكل گيري دسته ي جديدي از جرايم به نام جرائم رايانه اي شده است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، جرم رايانه اي جرمي است كه با استفاده از كامپيوتر صورت مي گيرد .  در قانون تعريفي از جرم رايانه اي نشده است اما مصاديق جرم رايانه اي مشخص شده است . اين مصاديق از قرار زير است : 

1)  دسترسي غير مجاز به داده يا سامانه هاي رايانه اي و مخابراتي 

2) شنود غير مجاز محتواي در حال انتقال ارتباطات غير عمومي در سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي يا امواج مغناطيسي يا نوري 

3) جاسوسي يارانه اي 

4) جعل رايانه اي 

5) تخريب و اخلال در داده ها يا سامانه هاي رايانه اي و مخابراتي 

6) سرقت و كلاهبرداري مرتبط با رايانه 

7) جرايم عليه عفت و اخلاق عمومي

8) هتك حيثيت و نشر اكاذيب 

9) توليد ، انتشار يا در دسترس قرار دادن يا معامله داده ها يا نرم افزارها يا هر نوع ابزار الكترونيكي 

10) فروش يا انتشار يا در دسترس قرار دادن گذرواژه يا هر داده اي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي متعلق به ديگري

11) انتشار يا در دسترس قرار دادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز ، شنود غيرمجاز ، جاسوسي رايانه اي و تخريب و اخلال در داده ها يا سامانه هاي رايانه اي و مخابراتي 

براي مطالعه بيشتر درباره جرم رايانه اي و مصاديق آن روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/124/جرم-رايانه-اي-چيست-و-مصاديق-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۰:۵۵

وجود نظم در جامعه هميشه جنبه هاي مختلفي دارد . فرض كنيد براي ثبت شكايت كيفري خود ندانيد كه بايد چه كنيد يا به كجا برويد . وجود نظم و مقررات در هر زمينه حقوقي اي ضروري است . دانستن مراحل ثبت شكايت به اينكه روند احقاق حق را بتوانيم درست و سريع طي كنيم ، لازم است . به نقل از مشاوره آيين دادرسي دينا ، قانون آيين دادرسي كيفري روند رسيدگي به جرايم را مشخص مي كند . اين قانون قواعد و مقرراتي را درباره كشف جرم ، نحوه رسيدگي به جرم ، پيدا كردن مجرم ، صدور راي ، تجديد نظر در حكم ، اجراي احكام و تعيين وظايف مقام قضايي و رعايت حال متهم و بزه ديده وضع كرده است . اين قانون به 11 بخش تقسيم شده است كه هر كدام داراي چند فصل است . مجموع مواد قانون آيين دادرسي كيفري 699 ماده است . براي مطالعه بيشتر درباره قانون آيين دادرسي كيفري روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/121/قانون-آيين-دادرسي-كيفري-چيست-و-چند-ماده-دارد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۲:۰۶

به گزارش سايت مشاوره كيفري دينا ، براي برپايي نظم و ترتيب در جامعه نياز است تا قانونگذار قوانيني را تنظيم كند . همه جوامع و افراد امروزه با قانون سر و كار دارند و بايد آن را رعايت كنند . يكي از مهمترين اين قوانين قانون مجازات اسلامي است كه در واقع به عنوان مادر قوانين در امور جزايي به حساب مي آيد . قانون مجازات اسلامي براي اولين بار در سال 70 تصويب شد و براي مدت 5 سال به طور آزمايشي اجرا شد . بعد از آن در سال 75 مدت اجراي آزمايشي آن براي مدت 10 سال تمديد شد . نهايتا در سال 90 اين قانون مورد تجديد نظر قرار گرفت و در سال 92 تصويب شد . قانون مجازات اسلامي جديد از دو بخش عمومي و اختصاصي تشكيل شده است . اين قانون به طور كلي از 5 كتاب كه هر كدام به تعدادي فصل تقسيم مي شود ، بوجود آمده است . براي مطالعه بيشتر درباره قانون مجازات روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/119/قانون-مجازات-اسلامي-چيست.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۱:۱۸
يكي از موضوعات مهمي كه در دادگاهها در رابطه با اموال غير منقول مطرح مي شود دعاوي مربوط به تصرف مال غير منقول هستند . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، انواع دعاوي تصرف را مي توان شامل دعواي تصرف عدواني ، دعواي ممانعت از حق و دعواي مزاحمت دانست . اين دعاوي با هم نقاط مشترك فراواني دارند . به همين دليل در قانون آيين دادرسي مدني قواعد مشترك مربوط به انواع دعاوي تصرف مشخص شده اند كه شامل اين موارد است :

- چگونگي تصرف : همين كه خواهان بتواند ثابت كند كه خودش قبلا در مال غير منقول متصرف بوده است و ديگري آن مال را از تصرف او خارج كرده است كافيست .
 

-مدت تصرف : در قانون سابق ، خواهان براي اينكه تصرف سابق خود را ثابت كند بايد تصرف لااقل به مدت يكسال را ثابت مي كرد كه البته در حال حاضر اين ماده حذف شده .

- مال مورد تصرف : بايستي لزوما يك مال غير منقول مانند خانه و زمين باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد انواع تصرف و قواعد مربوط به آنها بر روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/114/انواع-دعاوي-تصرف-و-قواعد-مشترك-مربوط-به-آنها.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۶:۴۶

وقتي كسي ، ديگري را از انجام يك عمل بد و نامشروع بترساند ، مرتكب جرم تهديد شده است . تهديد كردن مي تواند از زدن آسيب جسمي تا ايجاد رعب و وحشت در ديگري را شامل شود . به گزارش از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازات جرم تهديد در قانون مشخص شده است . طبق ماده 669 قانون مجازات اسلامي " هرگاه كسي ديگري را به هر نحو تهديد به قتل يا ضررهاي نفسي يا شرفي يا مالي و يا به افشاي سري نسبت به خود يا بستگان او نمايد ، اعم از اينكه به اين واسطه تقاضاي انجام امر يا ترك فعلي را نموده يا ننموده باشد ، به مجازات شلاق تا 74 ضربه يا زندان از دو ماه تا دو سال محكوم خواهد شد . " . براي مطالعه بيشتر در خصوص مجازات تهديد كردن روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/117/مجازات-جرم-تهديد-.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۳:۴۱

وقتي تحقيقات بازپرس در دادسرا پايان يابد ، دادسرا قرار نهايي صادر مي كند . قرار نهايي اي كه در دادسرا صادر مي شود يعني اينكه تحقيقات قاضي به يك نتيجه به خصوص رسيده است و رسيدگي به موضوع يا بنا به دليلي متوقف شده و يا اينكه پرونده بايد به مرحله بعد منتقل شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، انواع قرار نهايي صادر شده در دادسرا از قرار زير است . قرار جلب دادرسي كه به معني پيدا كردن متهم و انتقال پرونده به مرحله بعد يعني دادگاه است . دومين قرار از انواع قرار نهايي در دادسرا قرار منع تعقيب است كه به معني بي گناهي متهم تحت تعقيب است . قرار موقوفي تعقيب كه به اين معني است كه به يك دليل نامرتبط با جرم ، ادامه رسيدگي ديگر ممكن نيست . قرار ترك تعقيب نيز به درخواست شاكي صادر مي شود و به معناي رضايت اوست . قرار منع تعقيب نيز زماني صادر مي شود كه بازپرس دليل كافي براي پيگري جرم نداشته باشد . براي مطالعه بيشتر در خصوص انواع قرار نهايي در دادسرا روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/115/صدور-انواع-قرار-نهايي-در-دادسرا.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]