خرید زودپز برقی تفال
قیمت اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ مرغوب
قیمت انواع پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۳۷

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، قرار تعليق به معني اين است كه ادامه تعقيب كيفري متهم براي مدت معيني متوقف مي شود . در تعريف قرار تعليق تعقيب بايد گفت كه اين قرار بايد توسط مقامات صالحي كه اجازه اين كار را طبق قانون دارند ، صادر شود . در ماده 81 قانون آيين دادرسي كيفري به قرار تعليق تعقيب اشاره شده است . در اين ماده آمده است كه در جرايم تعزيري درجه شش ، هفت و هشت در صورتي كه شاكي خصوصي وجود نداشته باشد يا بزه ديده موافق باشد و هم چنين با اخد تامين مناسب از متهم مي توان قرار تعليق تعقيب صادر كرد . از شرايط ديگر تعليق تعقيب اين است كه متهم سايقه محكوميت كيفري نداشته باشد . اين قرار براي مدت شش ماه تا 2 سال صادر مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره قرار تعليق تعقيب در  آيين دادرسي كيفري روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/168/قرار-تعليق-تعقيب-در-آيين-دادرسي-كيفري-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۸:۵۵

يكي از روش هاي اعتراض به حكم دادگاه واخواهي است . در قانون آيين دادرسي مدني ، هر زمان كه صحبت از واخواهي مي شود ، اعتراض به حكم غيابي را مي رساند . به استناد سايت آيين دادرسي دينا ، محكوم عليه غايب حق دارد كه نسبت به حكم غيابي اعتراض كند . اين اعتراض واخواهي ناميده مي شود . دادخواست واخواهي در دادگاهي كه حكم غيابي صادر كرده است قابل رسيدگي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه واخواهي چيست و چگونه انجام مي شود بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/153/واخواهي-چيست-و-چگونه-انجام-مي-شود.html

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۳:۱۷

مال موقوفه مالي است كه واقف به موقوف عليهم مي دهد تا بتوانند از آن استفاده كنند و اداره آن را به متولي مي سپارد . به نقل سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، مال موقوفه مالي است كه امكان خريد و فروش آن وجود ندارد اما در قانوني شرايطي براي اجاره مال موقوفه ذكر شده است . اولين شرط اجاره مال موقوفه ، رعايت شرايط عمومي صحت قرارداد است . اما ساير شرايط اجاره مال موقوفه مربوط به خود وقف است از قبيل رعايت مصحلت موقوفه ، رعايت نيت واقف و رعايت شروط واقف است . در صورتي كه تمام اين شرايط وجود داشته باشد ، امكان اجاره مال موقوفه وجود دارد . براي مطالعه بيشتر درباره اجاره مال موقوفه روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/163/شرايط-اجاره-مال-موقوفه-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۳:۴۹

يكي از روش هاي منحل كردن عقد ازدواج فسخ نكاح است . در قانون مدني مواردي كه به موجب آن مي توان نكاح را فسخ كرد نيز پيش بيني شده است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ،  به موجب ماده 1120 قانون مدني عقد ازدواج به موجب فسخ نكاح منحل مي شود . همچنين ، موارد فسخ نكاح نيز در اين قانون پيش بيني شده است كه عبارتند از عيوب زنان و عيوب مردان براي فسخ نكاح كه به تفصيل در ماده 1122 قانون مدني آمده اند . براي دريافت اطلاعات بيشتر د رمورد فسخ نكاح و موارد آن بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/150/فسخ-نكاح-و-موارد-آن-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۹:۱۹

يكي از ابزارهايي كه به موجب قانون به اشخاص داده شده است ، ارسال اظهارنامه براي پيگيري طلب است . سابقا ، تنظيم اظهارنامه به موجب فرمي انجام مي شد كه از طرف مراجع قضايي در اختيار افراد قرار مي گرفت . اما در حال حاضر تنظيم اظهارنامه از طريق الكترونيكي انجام مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، اطلاع از ثبت اظهارنامه الكترونيكي قضايي موضوع مهمي است كه اطلاع از آن بسيار تعيين كننده است . براي ثبت اظهارنامه الكترونيك در حال حاضر بايد به سامانه خدمات الكترونيك قضايي مراجعه شود و مراحل ثبت اظهارنامه يك به يك طي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مراحل ثبت اظهارنامه قضايي بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/236/ثبت-اظهارنامه-الكترونيكي-قضايي.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۲:۱۴

رابطه نامشروع بر اساس قانون در جامعه ما جرم تلقي مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق كيفري دينا ، اين جرم از جمله جرايم منافي عفت است كه مجازات آن در ماده 637 قانون مجازات اسلامي آمده است . طبق اين ماده مجازات جرم رابطه نامشروع از يك تا نود و نه ضربه شلاق خواهد بود . مجازات رابطه نامشروع اجباري نيز مانند مجازات رابطه نامشروع است اما با اين فرق مجازات فقط نسبت به كسي كه ديگري را مجبور كرده است اعمال خواهد شد . نكته ديگري كه در اين رابطه بايد مد نظر قرار داد اين است كه امكان تبديل مجازات رابطه نامشروع به جريمه نقدي نيز وجود دارد كه مقدار آن را قاضي با توجه به شدت و حدت جرم مشخص مي كند . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات رابطه نامشروع و تبديل آن به جريمه نقدي روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/162/مجازات-جرم-رابطه-نامشروع-و-تبديل-آن-به-جريمه-نقدي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۴:۵۲

ارسال اظهارنامه سابقا توسط اوراقي به عمل مي آمد كه مراجع قضايي در اختيار افراد قرار مي دادند . اما امروزه ارسال اظهارنامه به روش الكترونيكي صورت مي پذيرد ؛ اما اصول كلي تنظيم اظهارنامه يكسان است . لذا اطلاع از نحوه تنظيم اظهارنامه قضايي بسار مهم است . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، از آن جهت كه اظهارنامه را امضا مي كنيم مي تواند به منزله اقرار محسوب شود ، در اظهارنامه بايد از تهديد طرف مقابل خودداري كرد و نزاكت و اخلاق را رعايت نمود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد تنظيم اظهارنامه بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/234/نحوه-تنظيم-اظهارنامه-قضايي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۰:۲۳

متولي وقف كسي است كه به اداره امور موقوفه و در اصطلاح حقوقي به امور توليت مي پردازد كه توسط واقف انتخاب مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا متولي گاهي يك نفر است ، گاهي چند نفر است و گاهي خود واقف است . نحوه تعيين متولي به چند روش صورت مي گيرد كه رايج ترين آنها اين است كه يا خود واقف اداره امور را در دست بگيرد و يا اينكه واقف يك يا چند نفر را براي انجام امر توليت انتخاب كند . توليت متولي بايد به وسيله شعبه تحقيق اداره اوقاف گواهي شود . مدت زمان توليت متولي در ماده 75 قانون مدني به اين ترتيب مقرر شده است كه يا متولي براي مدت معيني مسئول انجام امور موقوفه است و يا اينكه به صورت مادام العمر به اين كار مي پردازد كه تعيين اين موضوع با واقف است . براي مطالعه بيشتر درباره متولي و نحوه تعيين آن و مدت زمان توليت روي لينك زير كليك كنيد :
www.heyvalaw.com/web/articles/view/160/-متولي-وقف-كيست-،-نحوه-تعيين-و-مدت-زمان-توليت-.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۰۸:۵۸

متولي كسي است كه توسط واقف براي انجام امور مرتبط با مال موقوفه انتخاب مي شود . متولي موظف است مطابق وقفنامه عمل كند و اين موضوع تاثيري در اينكه متولي يك نفر و يا چند نفر باشد ، ندارد . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، شيوه هاي اداره مال موقوفه توسط چند متولي از قرار زير است :

1- استقلال هر يك از متوليان : اولين روش اداره موقوفه توسط چند متولي اين است كه هر كدام از آنها به طور مستقل به انجام امور مشخصي بپردازد . در اين حالت هيچ يك از متوليان براي انجام كارهايش نياز به اجازه از متولي ديگر ندارد . 

2- اجتماع همه متوليان : دومين طريق اداره مال موقوفه با چند متولي اين است كه همه آنها با هم درباره مال موقوفه تصميم بگيرند و اقدام كنند . در اين حالت هيچ يك نمي توانند مستقل از ديگري عمل كنند . 

3- تقسيم امور توليت : اين شيوه اداره موقوفه توسط چند متولي تركيبي از دو شيوه بالاست كه از طريق آن هر يك از متوليان مسئول انجام بخشي از كار توليت است . براي مطالعه بيشتر درباره اداره مال موقوفه توسط چند متولي روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/157/اداره-مال-موقوفه-توسط-چند-متولي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۷:۵۶

يكي از ابزارهاي قضايي كه به موجب آن مي توان حقي را از متعهد آن دريافت نمود ، اظهارنامه قضايي است . لذا براي مطالبه حق يا ايفاي به عهد نيازي نيست كه حتما به دادگاه رجوع كنيم . سابقا اشخاص به مراجع قضايي مراجعه مي كردند و با تكميل فرم اظهارنامه ، حق خود را مطالبه مي نمودند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، امروزه با توجه به الكترونيكي شدن امور قضايي ، قوه قضاييه اقدام به طراحي سيستمي جهت اظهارنامه الكترونيكي قضايي نموده است كه بر روي سايت خدمات الكترونيك قضايي امكان استفاده از اظهارنامه الكترونيك مهيا شده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اظهارنامه اينترنتي بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/233/اظهارنامه-قضايي-الكترونيكي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]