خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۴:۰۸

يكي از مهمترين حقوق ملي زنان مهريه است كه به محض عقد نكاح زن مي تواند اقدام به گرفتن يا مطالبه آن كند . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از راههاي مطالبه مهريه ، مطالبه مهريه از طريق دادگاه است . در اين حالت بايد با ارائه دادخواست به دادگاه خانواده آن را مطالبه كرد . البته در صورتي كه ميزان مهريه زير دويست ميليون ريال يا بيست ميليون تومان باشد ، بايد به دادگاه خانواده مراجعه كرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اجراي مهريه از طريق دادگاه بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/354/مطالبه-مهريه-از-طريق-دادگاه.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۸:۵۹

سقط جنين به معني پايان دادن به بارداري و از بين بردن جنين است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، براي از بين بردن جنين ديه تعيين شده است . سقط جنين مي تواند هم به صورت ارادي است و هم به صورت غير ارادي رخ بدهد . ديه سقط جنين با توجه به اينكه جنين در چه مرحله اي از رشد است متفاوت است . براي مثال مقدار ديه سقط جنين در دو هفتگي دو صدم ديه كامل است كه اين مقدار با توجه به نرخ ديه كامل تعيين مي شود . از زماني كه جنين رشد مي كند و جنسيت او معلوم مي شود يعني از 16 هفتگي به بعد ميزان ديه سقط جنين با توجه به نوع جنين تعيين مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره ديه سقط جنين روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/297/ديه-سقط-جنين.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۷:۳۰

ماده 477 قانون ايين دادرسي كيفري درباره اين است كه اگر زماني رييس قوه قضاييه به اين نتيجه برسد كه يك حكم قطعي صادر شده در يكي از مراجع قضايي مخالف شرع است . در اين حالت ، پرونده به ديوان عالي كشور فرستاده مي شود تا به آن رسيدگي كند . براي اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري شرايطي وجود دارد . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، يكي از مهمترين شرايط اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري اين است كه حكم توسط رييس كل استان يا رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح قطعي شود . نحوه اعمال ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري به اين صورت است كسي كه شكايت دارد بايد به ساختمان دادگستري كل تهران مراجعه كند بعد از پرداخت هزينه دادرسي و طي مراحل لازم به پرونده اش رسيدگي مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره شرايط اجراي ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري  روي لينك زير كليك كنيد :موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۱۱


يكي از انواع قرابت مطابق قانون مدني ، قرابتي است كه از راه شير خوردن بوجود مي آيد . قرابت رضاعي از طريق شير خوردن از زني غير از مادر به وجود مي آيد كه سبب ايجاد نوعي محرميت مي كند . به نقل از مشاوره حقوق خانواده دينا ، شرايط محرميت از راه شير خوردن بر اساس قانون مدني عبارت است از اينكه اولا شير زن از بارداري مشروع حاصل شده باشد . شير مستقيما از سينه زن مكيده شده باشد .طفل لااقل يك شبانه روز و يا 15 دفعه متوالي شير كامل خورده باشد ؛ شير خوردن طفل قبل از تمام شدن دو سال از تولد او باشد . مقدار شيري كه طفل خورده است از يك زن و از يك شوهر باشد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد شرايط ايجاد محرميت رضاعي بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/192/شرايط-ايجاد-محرميت-رضاعي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۴:۲۵

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه شكستن استخوان دنده بسته به اينكه محيط به قلب باشد يا نه متفاوت است . ديه شكستن استخوان دنده محيط به قلب يك چهلم ديه كامل و ديه شكستن ساير استخوان هاي دنده يك صدم ديه كامل است . علاوه بر اين ديه در رفتن استخوان دنده هم اگر محيط به قلب باشد هفت و نيم هزارم ديه كامل و ساير استخوان هاي دنده پنج هزارم ديه كامل است . ديه ترك خوردن استخوان دنده اگر محيط به قلب باشد يك هشتادم ديه كامل و ساير استخوان هاي دنده هفت هزارم ديه است . براي مطالعه بيشتر درباره ديه اسيب به استخوان هاي دنده روي لينك زير كليك كنيد :موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۸:۱۵

يكي از مهمترين حقوق مالي زن به موجب عقد نكاح مهريه اي است كه مرد پرداخت آن به زن را تعهد كرده است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا و بر اساس مقررات قانون مدني ، زن به محض انعقاد عقد نكاح مي تواند اقدام به گرفتن مهريه كند . بنابراين ، گرفتن مهريه بدون طلاق هم امكانپذير است . هرچند كه در عمل ، معمولا خانم ها زماني اقدام به گرفتن مهريه مي كنند كه در زندگي خانوادگي به مشكلي برخورد كرده باشند . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد گرفتن مهريه و ادامه زندگي بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/339/گرفتن-مهريه-بدون-طلاق.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۵:۳۸

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، قصاص و اعدام با هم تفاوت دارند . اولين فرق قصاص و اعدام در اين است كه اعدام مجازاتي است كه به زندگي فرد خاتمه مي دهد اما قصاص هم براي پايان دادن به زندگي و هم نقص عضو است .در واقع قصاص معناي عام تري نسبت به اعدام دارد . دومين تفاوت قصاص و اعدام اين است كه قصاص يك مجازات حدي است كه در قران آمده است اما اعدام مجازات تعزيري است و توسط قانون گذار تبيين شده است . از ديگر وجوه تفاوت اعدام و قصاص مي توان به نحوه اجراي آن اشاره كرد . قصاص به همان صورتي رخ مي دهد كه جرم صورت گرفته است اما اعدام هميشه به يك صورت است مثلا دار زدن و يا تزريق . براي مطالعه بيشتر درباره تفاوت قصاص و اعدام روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/298/فرق-اعدام-با-قصاص.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۰:۱۲

قرابت به معناي خويشاوندي است . در قانون مدني به تبعيت از فقه اسلامي انواع قرابت مورد بررسي قرار گرفته است . يكي از انواع قرابت ، قرابت رضاعي است . در واقع قرابت رضاعي نوعي از خويشاوندي است كه به واسطه شير خوردن از زني غير از مادر به وجود مي آيد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، محرميت از راه شير خوردن سبب بوجود آمدن آثاري مي شود . از جمله اينكه محدوديت نكاح به وجود مي آورد ، براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص قرابت رضاعي و اثار مربوط به آن بر روي لينك زير كليك كنيد . 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/189/قرابت-رضاعي.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۴:۴۵

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه وصيت چيست ، بايد اركان وصيت را مورد بررسي قرار بدهيم . يكي از مهمترين اركان وصيت موصي له است . موصي له به كسي گفته مي شود كه از وصيت بهره مند مي شود . به عنوان مثال اگر كسي به موجب وصيت مالي را به پسرش وصيت كند ، پسر وي موصي له اين وصيت است . به نقل از سايت مشاوره موضوعات حقوقي دينا ، در قانون مدني شرايط موصي له مورد اشاره قرار گرفته است . به عنوان مثال وجود و اهليت موصي له ، وصيت براي حمل ، سقط موصي له ژ، تعدد موصي له و غيره . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد موصي له وشرايط آن بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/351/موصي-له-كيست-و-شرايط-آن.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۲:۴۷

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، در متن ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري يكي از انواع اعاده دادرسي بيان شده است . طبق اين ماده هر گاه رييس قوه قضاييه راي قطعي صادر شده  در هر يك از مراجع قضايي را مخالف شرع تشخيص دهد مي تواند پرونده را جهت اعاده دادرسي به ديوان عالي بفرستد . مراجع مشمول ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري همه دادگاه ها ، دادسرا ، شوراي حل اختلاف و دادگاه هاي انتظامي است . هم چنين رييس ديوان عالي كشور ، دادستان كل كشور ، رييس سازمان قضايي نيروهاي مسلح و رييس كل دادگستري استان كساني هستند كه مي توانند به از رييس قوه قضاييه درخواست كنند تا اجازه اعاده دادرسي بدهد . براي مطالعه بيشتر درباره اين كه ماده 477 قانون آيين دادرسي كيفري چيست كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/309/ماده-477-قانون-آيين-دادرسي-كيفري.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]