تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۴۵

 يكي از موارد فسخ قرارداد اقاله است . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اقاله يعني انحلال قرارداد با توافق دو طرف آن . اين اجازه براي همه قراردادها وجود دارد اما بعضي از عقود هستند كه با توجه به نوع قرارداد انحلال آنها به شيوه اقاله مشكلاتي را در نظم عمومي جامعه بوجود مي آورد ، در واقع بعضي از قراردادها مستثنيات اقاله هستند . اين عقود اقاله ناپذير با توافق طرفين آن پايان نمي يابند . عقود غير قابل اقاله از قرار زير است : عقد نكاح كه حتي در صورت توافق دو طرف براي پايان دادن به ان بايد از طريق ارائه دادخواست به دادگاه صورت بگيرد . دوم عقد وقف كه نمي توان آن را با تراضي بر هم زد و هم چنين عقد ضمانت كه با توجه به نوع اين عقد امكان اقاله آن وجود ندارد . براي مطالعه بيشتر درباره عقود اقاله ناپذير روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/200/مستثيات-اقاله.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۴:۱۱

از جمله روش هايي كه مي توان عقد موقت را منحل نمود ، بذل مدت است كه تنها در خصوص عقد موقت انجام مي گيرد و در عقد دائم راه ندارد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بذل مدت به معناي بخشيدن باقي مانده مدت عقد موقت است . بنابراين ، مرد هر زمان بخواهد مي تواند باقي مانده مدتي كه از عقد موقت مانده است ، عقد را منحل كند . اما برخي اوقات ، مدت عقد موقت طولاني است و مرد وظايف زناشويي خود در قبال زن را ايفا نمي كند . به همين منظور ، زن مي تواند اقدام به ارائه دادخواست الزام مرد به بذل مدت عقد موقت نمايد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد الزام مرد به بذل مدت در عقد موقت بر روي لينك زير كليك كنيد .


www.heyvalaw.com/web/articles/view/184/الزام-مرد-به-بذل-مدت-در-عقد-موقت.html 

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۷:۴۸

سفته يك سند تجاري است كه امروزه مورد استفاده افراد زيادي قرار مي گيرد . به گزارش سايت قوانين چك و سفته دينا ، اطلاع از نرخ سفته بسيار مهم است . اين قيمت توسط مجلس تعيين مي شود . قيمت سفته تا سال 94 به ازاي هر يك ميليون تومان ، 3 هزار تومان بود اما با تصويب مجلي از سال 95 به بعد به ازاي هر يك ميليون تومان 500 تومان است . از آن زمان تا به امروز نرخ سفته تغيير نكرده است . بنابراين قيمت سفته در سال 97 همان است كه در سال 97 بود يعني به ازاي هر يك ميليون تومان 500 تومان . براي مطالعه بيشتر روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/325/قيمت-سفته-در-سال-97-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۸:۳۱

يكي از انواع عقد ازدواج ، عقد موقت است . عقد موقت احكام ويژه و آثار خاص خود را دارد . يكي از اسباب انحلال عقد موقت ، بذل مدت مي باشد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، بذل مدت در ازدواج موقت به اين معنا است كه مرد مي تواند هر زمان كه بخواهد مدتي كه از عقد موقت باقي مانده است را به زن ببخشد و عقد موقت يا صيغه را خاتمه بدهد . براي بخشيدن مدت صيغه نياز به هيچگونه تشريفاتي نيست و به محضي كه مرد بخواهد اين امر اتفاق مي افتد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد بذل مدت يا بخشيدن مهريه صيغه بر روي لينك زير كليك كنيد :


 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/182/بذل-مدت-در-ازدواج-موقت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۲:۰۵

به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، اقاله يكي از راه هاي انحلال قرارداد است . در تعريف اقاله مي توان گفت كه تراضي دو طرف قرارداد بر انحلال و زوال آثار آن در آينده است . براي اعمال اقاله بايد به ميزاني كه قرارداد اجرايي شده است دقت كرد . اگر قرارداد اصلا اجرا نشده بود عقد به طور كلي منحل مي شود . اثر اقاله قرارداد ، نسبت به آينده است . يعني اقاله قراردادي كه بين دو طرف منعقد شده است را از بين نمي برد بلكه تنها باعث مي شود قراردادي كه به درستي منعقد شده است نسبت به آينده اثري نداشته باشد . البته اقاله در بعضي از عقود راه ندارد . براي مطالعه بيشتر درباره اقاله قرارداد روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/197/اقاله-قرارداد-و-آثار-آن-.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۰۹

به گزارش سايت مشاوره موضوعات حقوقي دينا ، امروزه مالكيت يكي از مهمترين بحث هايي است كه همه افراد با آن سروكار دارند . در تعريف مالكيت گفته شده است كه حقي است كه انسان نسبت به شي اي دارد و مي تواند هر گونه تصرف قانوني اي در آن بنمايد . مفهوم حق مالكيت تنها به مالكيت نسبت به اشيا محدود نمي شود مثل مالكيتي كه ما نسبت به خانه خود داريم ؛ گاهي مفهوم مالكيت به منافع تسري مي يابد مثل مالكيت مستاجر نسبت به منفعت استفاده از خانه اجاره اي . يا گاهي حق مالكيت به حقوق ذهني و فكري افراد تعلق مي گيرد . براي مطالعه بيشتر درباره حق مالكيت روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/313/مفهوم-حق-مالكيت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۶:۵۱

يكي از مهمترين احكامي كه در خصوص انحلال نكاح وجود دارد اين است كه زن بايد عده نگه دارد . در قرآن كريم انواع عده زن پيش بيني شده است . يكي از انواع عده ، عده وفات است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، عده وفات در عقد دائم و در عقد موقت چهار ماه و ده روز مي باشد و در اين صورت تفاوتي ميان دختر باكره و غير آن نيست . در صورتي هم كه زن باردار باشد و شوهرش فوت كند ، عده وفات براي او تا زمان وضع حمل است ، به اين شرط كه فاصله بين فوت شوهر و وضع حمل از چهار ماه و ده روز بيشتر باشد ؛ در غير اين صورت مدت عده همان چهار ماه و ده روز است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص مدت عده وفات شوهر بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/180/عده-وفات-شوهر.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۵:۲۸

يكي از مهمترين موضوعاتي كه به دنبال فوت يك فرد مطرح مي شود ، ارث وي و نحوه تقسيم آن مي باشد . احكام مربوط به ارث در قرآن كريم به دقت مطرح شده است و قانون مدني نيز با توجه به آنها ارث متوفي و سهم الارث هر يك از ورثه را تعيين نموده است . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، تعريف ارث عبارت است از مالي كه بعد از فوت يك شخص به بازماندگان وي تعلق مي گيرد . اين تعريف از ارث با مفهوم تركه بسيار نزديك است . تركه نيز به معناي مالي است كه از شخص متوفي به بازماندگان تعلق مي گيرد . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ارث و احكام مربوط به آن بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/312/ارث-چيست.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۷:۲۱

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، در مواردي قرارداد منحل مي شود . انحلال قرارداد يعني اينكه قراردادي كه به طور صحيح منعقد شده است به دليلي خاص ديگر اجرا نمي شود . موارد انحلال قرارداد از قرار زير است :

1- انحلال قرارداد با اقاله يا تفاسخ : يعني انحلال با رضايت طرفين قرارداد . 

2- فسخ قرارداد : وقتي يكي از طرفين قرارداد از اجراي آن منصرف مي شوند و به طور آگاهانه تصميم به پايان دادن به قرارداد مي گيرد . 

3- انفساخ : در مواردي كه انحلال يافتن قرارداد بدون دخالت طرفين صورت مي گيرد ، انفساخ شده است . 

براي مطالعه بيشتر درباره موارد انحلال قرارداد روي لينك زير كليك كنيد :

 


heyvalaw.com/web/articles/view/195/موارد-انحلال-قرارداد.html
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۴۹

يكي از مهمترين احكامي كه پس از انحلال نكاح ميان زن و مرد مطرح مي شود ، لزوم نگه داشتن عده توسط زن است . به نقل از سايت مشاوه حقوق خانواده دينا ، عده زن عبارت است از مدت زماني كه تا سپري شدن آن ، زني كه عقد ازدواج او منحل شده است ، نمي تواند شوهر ديگري اختيار كند . اين حكم كه يك حكم شرعي است ، در قانون مدني هم مورد اشاره قرارگرفته است و انواع آن هم بيان شده است . به اين ترتيب ، انواع عده را مي توان شامل عده طلاق ، عده فسخ نكاح ، عده وفات ، عده بذل و انقضاي مدت عقد موقت دانست .براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد عده زن و انواع آن بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/178/عده-زن-و-انواع-آن.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]