تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۴:۲۷

به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، وقتي كسي به ديگري بدهي دارد بايد آن را در موعد مقرر پرداخت كند . گاهي پيش مي آيد كه طلبكار براي تضمين پرداخت بدهي از بدهكار درخواست ضمانت مي كند ، گاهي هم يك نفر با اراده خودش اقدام به ضمانت بدهي ديگري مي كند . به اين كار در حقوق ضمان يا ضمانت مي گويند . ماده 684 قانون مدني در تعريف ضمانت مي گويد كه ك " عقد ضمانت عبارت است از اينكه شخصي مال را كه بر ذمه ديگري است بر عهده بگيرد " . عقد ضمانت از سه ركن تشكيل شده است . اركان ضمانت از قرار زير است :

ضامن : كسي كه پرداخت بدهي را تضمين مي كند 

مضمون له : همان طلبكار است 

مضمون عنه : همان بدهكار است كه بدهي او ضمانت شده است . براي مطالعه بيشتر درباره ضمانت و اركان آن روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/317/ضمانت-و-اركان-آن-.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۵:۲۵

يكي از مهمترين موضوعات حقوقي وصيت مي باشد كه در دين اسلام بر آن تاكيد فراواني شده است . به نقل از سايت موضوعات حقوقي دينا ، اركان وصيت عبارتند از موصي ، موصي له و موصي به . همچنين ، يكي از مهمترين احكام وصيت عبارت است از اينكه يك فرد تنها تا ميزان يك سوم از اموالش را مي تواند وصيت نمايد . بر اساس قانون مدني ، اقسام وصيت را مي توان به وصيت عهدي و وصيت تمليكي تقسيم بندي نمود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص وصيت و احكام مربوط به آن بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/314/وصيت-چيست.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۶:۲۵

به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، ديه يكي از انواع مجازات اصلي ، مالي است كه بايد به فرد آسيب ديده بابت جنايتي كه به او صدمه زده داده شود . البته اين مجازات در مواردي اعمال مي شود كه امكان قصاص وجود ندارد . نرخ ديه كامل يعني ميزان ديه ايي كه بايد بابت قتل يك انسان پرداخت شود . نرخ ديه در ابتداي هر سال توسط رييس قوه قضاييه اعلام ميشود . نرخ ديه در سال 97 در ماه هاي عادي سال 231 ميليون تومان اعلام شده است . نرخ ديه كامل انسان در سال 97 در ماه هاي حرام به ميزان يك سوم نرخ ديه كامل افزايش مي يابد و معادل 308  ميليون تومان خواهد شد . ديه بسياري از جراحات نيز با توجه به نرخ ديه كامل مشخص مي شود. از اين رو تعيين اين مقدار بسيار مهم است . براي مطالعه بيشتر درباره نرخ ديه كامل روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/292/نرخ-ديه-كامل-سال-97.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۷:۲۳

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا بين شاكي ، بزه ديده و مدعي خصوصي تفاوت است . طبق اين قانون مي توان هر يك از اين سه عنوان را تعريف كرد . در پاسخ به اينكه بزه ديده كيست بايد بايد گفت كه بزه ديده شخصي است كه از وقوع جرم محتمل ضرر و زيان شده است . با توجه به اين تعريف مي توان دريافت كه شاكي كيست . شاكي كسي است كه از بابت وقوع جرمي كه به او ضرر زده است شكايت كند . در واقع بزه ديده در صورتي كه از وقوع جرم شكايت كند مي شود شاكي . حال بايد دانست مدعي الخصوصي كيست . مدعي الخصوصي كسي است كه از كسي كه به او ضرر زده است مطالبه خسارت كند . براي مطالعه بيشتر در خصوص شاگي ، بزه ديده و مدعي الخصوصي روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/193/شاكي-،-بزه-ديده-و-مدعي-خصوصي.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۸:۴۴

امروزه يكي از مهمترين ابزارها براي خاتمه روابط زناشويي طلاق است كه انواع و اقسامي دارد . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، طلاق يكي از مرسوم ترين دعاوي است كه در دادگاهها مطرح مي شود . بر اساس قانون ، انواع طلاق عبارتند از طلاق از طرف مرد ، طلاق از طرف زن و طلاق توافقي . همچنين ، اقسام طلاق بر طبق قواعد فقهي و قانون عبارتند از طلاق رجعي ، طلاق بائن و طلاق خلع و مبارات . برا دريافت اطلاعات بيشتر در مورد انواع و اقسام طلاق بر روي لينك زير كليك كنيد :


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۶:۲۸

بر اساس قانون ، يكي از مهمترين اركان عقد موقت تعيين مهريه در عقد موقت است . به همين دليل ، قانونگذار روش هايي را نيز براي مطالبه مهريه عقد موقت پيش بيني كرده است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، در صورتي كه عقد موقت در محضر ثبت شده باشد ،  براي مطالبه مهريه صيغه مي توان به استناد سند ازدواج با مراجعه به دفاتر ازدواج مهريه را مطالبه نمايد . همچنين ، در صورتي كه سند ازدواجي وجود نداشت ، مي توان با مراجعه به دادگاه و تقديم دادخواست مطالبه مهريه عقد موقت آن را مطالبه نمود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در خصوص روش مطالبه مهريه عقد موقت بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/174/مطالبه-مهريه-عقد-موقت.html

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۰۰:۱۶

برائت در لغت به معني تبرئه شدن و خلاص شدن است . در حقوق نيز اصلي وجود دارد به نام اصل برائت . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، اصل برائت در حقوق به معناي اين است كه بنا بر بي گناهي افراد است . يعني فرض را بايد بر بي گناهي گذاشت . مفهوم اصل برائت در در اصل 37 قانون اساسي آمده است . طبق اين اصل : " اصل ، برائت است و هيچ كس از نظر قانون مجرم محسوب نمي شود مگر اينكه جرم او در دادگاه صالح ثابت شود . " بر اين اساس معني اصل بر برائت است اين است گه اگر كسي جرمي را به ديگري نسبت دهد اثبات آن با مدعي است . براي مطالعه بيشتر درباره اصل برائت روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/191/اصل-برائت-چيست.html


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۹:۳۴

به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، نمي توان افراد را بابت اعمالي كه طبق قانون جرم نيست مواخذه كرد . هيچ كس را نمي توان بدون سند و مدرك مجرم يا متهم كرد و در واقع اصل بر برائت و آزادي افراد است . حال اگر دليلي براي متهم بودن كسي پيدا شود بايد اين اتهام براي او به وضوح توضيح داده شود . در تعريف تفهيم اتهام به زبان ساده مي توان گفت كه بايد رابطه متهم با جرم بر اساس سند و مدرك به او توضيح داده شود . زمان تفهيم اتهام به متهم در مرحله تحقيقات مقدماتي و قبل از بازجويي است . ويژگي تفهيم اتهام اين است كه به متهم اين فرصت داده مي شود كه با بازپرس پرونده همكاري و از تحفيف در مجازات بهره مند شود . براي مطالعه بيشتر درباره تفهيم اتهام روي لينك زير كليك كنيد : www.heyvalaw.com/web/articles/view/190/تفهيم-اتهام-يعني-چه.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۵۷:۵۳

يكي از مهمترين حقوق مالي كه به موجب عقد ازدواج به زنان تعلق مي گيرد مهريه است . در واقع به محض انعقاد عقد نكاح ، بايستي به زن پرداخت شود . منتها احكام مهريه در خصوص عقد دائم و عقد موقت اندكي متفاوت است . به نقل از سايت مشاوره حقوق خانواده دينا ، يكي از تفاوت هاي مهريه عقد موقت و مهريه عقد دائم اين است كه ذكر مهر در عقد موقت يكي از اركان صحت آن است ، اما در عقد دائم اينگونه نيست و زن و مرد مي توانند بعد از عقد نيز مهريه تعيين كنند . بنابراين ، عدم ذكر مهريه در صيغه موجب باطل بودن عقد موقت مي شود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مهريه صيغه بر روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/172/مهريه-عقد-موقت.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۹:۳۶

پيشرفت تكنولوژي باعث شده است كه افراد به راحتي به اطلاعات يكديگر در فضاي مجازي دسترسي داشته باشند . اين دريافت اطلاعات گاهي باعث مي شود كه برخي با اعمال نسنجيده از اين اطلاعات سوء استفاده كنند . قانون گذار براي اين افراد مجازات تعيين كرده است . به نقل از سايت مشاوره كيفري دينا ، مجازات تغيير و انتشار فيلم و عكس ديگران مشخص شده است . در ماده 17 قانون جرائم رايانه اي مجازات انتشار فيلم و عكس ديگران 91 روز تا 2 سال حبس يا جريمه نقدي از 5 ميليون تا 40 ميليون ريال است . علاوه بر اين مجازات تغيير فيلم و عكس ديگران و انتشار آن نيز شامل همين مجازات است . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات تغيير و انتشار فيلم و عكس ديگران روي لينك زير كليك كنيد :


www.heyvalaw.com/web/articles/view/186/مجازات-تغيير-و-انتشار-عكس-و-فيلم-خصوصي-.htmlموضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]