تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
mino
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۲:۱۴

رابطه نامشروع بر اساس قانون در جامعه ما جرم تلقي مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق كيفري دينا ، اين جرم از جمله جرايم منافي عفت است كه مجازات آن در ماده 637 قانون مجازات اسلامي آمده است . طبق اين ماده مجازات جرم رابطه نامشروع از يك تا نود و نه ضربه شلاق خواهد بود . مجازات رابطه نامشروع اجباري نيز مانند مجازات رابطه نامشروع است اما با اين فرق مجازات فقط نسبت به كسي كه ديگري را مجبور كرده است اعمال خواهد شد . نكته ديگري كه در اين رابطه بايد مد نظر قرار داد اين است كه امكان تبديل مجازات رابطه نامشروع به جريمه نقدي نيز وجود دارد كه مقدار آن را قاضي با توجه به شدت و حدت جرم مشخص مي كند . براي مطالعه بيشتر درباره مجازات رابطه نامشروع و تبديل آن به جريمه نقدي روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/162/مجازات-جرم-رابطه-نامشروع-و-تبديل-آن-به-جريمه-نقدي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۴:۵۲

ارسال اظهارنامه سابقا توسط اوراقي به عمل مي آمد كه مراجع قضايي در اختيار افراد قرار مي دادند . اما امروزه ارسال اظهارنامه به روش الكترونيكي صورت مي پذيرد ؛ اما اصول كلي تنظيم اظهارنامه يكسان است . لذا اطلاع از نحوه تنظيم اظهارنامه قضايي بسار مهم است . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، از آن جهت كه اظهارنامه را امضا مي كنيم مي تواند به منزله اقرار محسوب شود ، در اظهارنامه بايد از تهديد طرف مقابل خودداري كرد و نزاكت و اخلاق را رعايت نمود . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد تنظيم اظهارنامه بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/234/نحوه-تنظيم-اظهارنامه-قضايي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۰:۲۳

متولي وقف كسي است كه به اداره امور موقوفه و در اصطلاح حقوقي به امور توليت مي پردازد كه توسط واقف انتخاب مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا متولي گاهي يك نفر است ، گاهي چند نفر است و گاهي خود واقف است . نحوه تعيين متولي به چند روش صورت مي گيرد كه رايج ترين آنها اين است كه يا خود واقف اداره امور را در دست بگيرد و يا اينكه واقف يك يا چند نفر را براي انجام امر توليت انتخاب كند . توليت متولي بايد به وسيله شعبه تحقيق اداره اوقاف گواهي شود . مدت زمان توليت متولي در ماده 75 قانون مدني به اين ترتيب مقرر شده است كه يا متولي براي مدت معيني مسئول انجام امور موقوفه است و يا اينكه به صورت مادام العمر به اين كار مي پردازد كه تعيين اين موضوع با واقف است . براي مطالعه بيشتر درباره متولي و نحوه تعيين آن و مدت زمان توليت روي لينك زير كليك كنيد :
www.heyvalaw.com/web/articles/view/160/-متولي-وقف-كيست-،-نحوه-تعيين-و-مدت-زمان-توليت-.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۰۸:۵۸

متولي كسي است كه توسط واقف براي انجام امور مرتبط با مال موقوفه انتخاب مي شود . متولي موظف است مطابق وقفنامه عمل كند و اين موضوع تاثيري در اينكه متولي يك نفر و يا چند نفر باشد ، ندارد . به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، شيوه هاي اداره مال موقوفه توسط چند متولي از قرار زير است :

1- استقلال هر يك از متوليان : اولين روش اداره موقوفه توسط چند متولي اين است كه هر كدام از آنها به طور مستقل به انجام امور مشخصي بپردازد . در اين حالت هيچ يك از متوليان براي انجام كارهايش نياز به اجازه از متولي ديگر ندارد . 

2- اجتماع همه متوليان : دومين طريق اداره مال موقوفه با چند متولي اين است كه همه آنها با هم درباره مال موقوفه تصميم بگيرند و اقدام كنند . در اين حالت هيچ يك نمي توانند مستقل از ديگري عمل كنند . 

3- تقسيم امور توليت : اين شيوه اداره موقوفه توسط چند متولي تركيبي از دو شيوه بالاست كه از طريق آن هر يك از متوليان مسئول انجام بخشي از كار توليت است . براي مطالعه بيشتر درباره اداره مال موقوفه توسط چند متولي روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/157/اداره-مال-موقوفه-توسط-چند-متولي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۷:۵۶

يكي از ابزارهاي قضايي كه به موجب آن مي توان حقي را از متعهد آن دريافت نمود ، اظهارنامه قضايي است . لذا براي مطالبه حق يا ايفاي به عهد نيازي نيست كه حتما به دادگاه رجوع كنيم . سابقا اشخاص به مراجع قضايي مراجعه مي كردند و با تكميل فرم اظهارنامه ، حق خود را مطالبه مي نمودند . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، امروزه با توجه به الكترونيكي شدن امور قضايي ، قوه قضاييه اقدام به طراحي سيستمي جهت اظهارنامه الكترونيكي قضايي نموده است كه بر روي سايت خدمات الكترونيك قضايي امكان استفاده از اظهارنامه الكترونيك مهيا شده است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اظهارنامه اينترنتي بر روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/233/اظهارنامه-قضايي-الكترونيكي.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۱:۲۲

متولي كسي است كه وظيفه اداره امور مربوط به مال موقوفه را دارد . اين وظيفه از طريق واقف به متولي اعطا مي شود . متولي موظف است طبق وقف نامه به انجام وظايف خود بپردازد . به نقل سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، موارد عزل متولي از قرار زير است : 

1- اولين مورد از موارد عزل متولي ، عدم رعايت مصحلت موقوفه است ، يعني در صورتي كه متولي اقدام به انجام اعمالي كرد كه مخالف و به ضرر مال موقوفه باشد مي توان او را عزل كرد . 

2- دومين نحوه عزل متولي اين است كه متولي به آنچه در وقفنامه آمده است عمل نكند . فارغ از اينكه دليل متولي براي اين كار چيست ، در صورت عدم رعايت وقفنامه عزل خواهد شد . 

3- عزل متولي در صورتي كه او شرايط مد نظر واقف را از دست بدهد نيز ممكن است . براي مطالعه بيشتر درباره عزل متولي روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/156/موارد-عزل-متولي-وقف-و-نحوه-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۶:۲۲

در برخي از شرايط ، ممكن است كه نخواهيم يا نتوانيم در مراجع قضايي براي حق يا طلبي كه از ديگري داريم ، اقامه دعوا كنيم . به همين دليل ، قانونگذار در قانون آيين دادرسي مدني ابزاري را پيش بيني كرده است كه با استفاده از آن بتوانيم اظهاراتمان را به طرف مقابل انتقال دهيم و ايفاي تعهد را از او بخواهيم كه به آن اظهارنامه قضايي گفته مي شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، كاربرد اظهارنامه را مي توان شامل مواردي همچون مطالبه طلب ، دليل اثبات دعوا در دادگاه ، صلح و سازش و تسليم بوسيله اظهارنامه دانست . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد اينكه اظهارنامه چيست و چه كاربردي دارد بر روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

 

www.heyvalaw.com/web/articles/view/229/اظهارنامه-قضايي-چيست-و-چه-كاربردي-دارد.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۸:۱۹

متولي كسي است كه از طرف واقف براي اداره امور موقوفه انتخاب مي شود . به نقل از سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا  ،متولي داراي تكاليف مشخصي است . وظايف متولي از اين قبيل است كه اولا او اجباري در پذيرش توليت ندارد ولي اگر توليت را پذيرفت اولين وظيفه او اداره امور موقوفه است . متولي موظف است به همان صورتي كه واقف مقرر كرده است امور موقوفه را اداره كند . هم چنين در صورتي كه چند متولي تعيين شده باشد ، هيچ يك از انها حق عزل ديگري را ندارد . در كنار همه اينها مي توان به موضوع واگذاري وظايف متولي به ديگري نيز اشاره كرد . طبق قانون متولي نمي تواند اين وظيفه را واگذار كند در واقع تنها زماني مي تواند وظايف توليت را به ديگري واگذار كند كه واقف در عقد وقف اجازه واگذاري توليت به ديگري را به او داده باشد . براي مطالعه بيشتر درباره وظايف متولي و نحوه واگذاري آن به ديگري روي لينك زير كليك كنيد :  

www.heyvalaw.com/web/articles/view/154/وظايف-متولي-چيست-و-نحوه-واگذاري-آن-به-ديگري-.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۸:۲۲

به موجب قانون آيين دادرسي كيفري ، قوه قضاييه موظف شده است تا اوراق قضايي را با استفاده از سامانه هاي الكترونيكي يا مخابراتي ابلاغ كند . به همن منظور سامانه اي تحت عنوان سامانه ثنا بوجود آمده است تا اين هدف امكانپذير شود . به نقل از سايت آيين دادرسي دينا ، در حال حاضر تمامي امور مربوط به ابلاغ اوراق قضايي از طريق سامانه ثنا به عمل مي آيد . سامانه الكترونيكي ابلاغ ثنا قابل دسترس براي طرفين دعوا ، نماينده قانوني آنها ، دفاتر خدمات قضايي ، كارشناسان و ضابطان قضايي است . براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد ابلاغ الكترونيكي سامانه ثنا بر روي لينك زير كليك كنيد :www.heyvalaw.com/web/articles/view/203/ابلاغ-الكترونيكي-سامانه-ثنا.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :mino
تاريخ: ۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۹:۵۸

به گزارش سايت مشاوره حقوق قراردادهاي دينا ، عقد وقف در ماده 55 قانون مدني تعريف شده است . طبق اين ماده وقف عبارت است از اينكه عين مال حبس و منافع ان تسبيل شود . يعني اينكه كسي چيزي را از ثروتش جدا كند تا در كارهاي عام المنفعه از آن استفاده كند . در واقع در عقد وقف عين مال ثابت نگه داشته مي شود ، در حالي كه مي توان هم چنان از منافع آن استفاده كرد . هر عقد وقف از سه ركن اصلي تشكيل شده است . اركان عقد وقف از قرار زير است : 

1- واقف : واقف كسي است كه مالش را به ديگري وقف مي كند . واقف بايد اهليت قانوني و شرعي بستن قرارداد را داشته باشد . 

2- موقوف عليهم : دومين ركن از اركان تشكيل دهنده عقد وقف ، موقوف عليهم هستند . موقوف عليهم كساني هستند كه مال به نفع انها وقف شده است . اين افراد مي توانند افراد نا مشخص و نا محدودي باشند يا افراد معيني باشند .

3- عين موقوفه : سومين ركن عقد وقف ، عين موقوفه است . عين موقوفه مالي است كه توسط واقف به عقد وقف داده مي شود . براي مطالعه بيشتر درباره عقد وقف روي لينك زير كليك كنيد : 


www.heyvalaw.com/web/articles/view/152/وقف-چيست-و-اركان-آن.html

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ]